^Back To Top
baner

Licznik Odwiedzających

9811729
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
3359
2387
5746
9768252
81962
68545
9811729

Your IP: 44.201.72.250
Server Time: 2023-09-25 15:19:00

Galeria

Uroczyste zakończenie nauki w Szkole Policealnej

W dniu 25.06 2021 r. odbyło się uroczyste zakończenie nauki w Szkole Policealnej.
Pani Dyrektor Sylwia Jasińska pożegnała słuchaczy następującymi słowami:
Szanowni Państwo,
W dniu dzisiejszym kończą Państwo naukę w naszej Szkole Policealnej na kierunkach: technik administracji, technik usług pocztowych i finansowych, opiekunka dziecięca, opiekun medyczny oraz terapeuta zajęciowy.
Był to rok bardzo wymagający ze względu na wiele czynników.
Przede wszystkim ze względu na okres pandemii koronawirusa, która wymusiła na nas wszystkich dostosowanie zarówno słuchaczy jak i nauczycieli do zdalnej formy nauki. Niektórzy z nas doskonale radzili sobie z wieloma wyzwaniami pracy online, dla niektórych był to okres bardzo trudny ze względu na wiele czynników, chociażby takich jak łącze internetowe czy odmawiający posłuszeństwa sprzęt komputerowy. Nauka zdalna tylko w tym roku ( nie licząc poprzedniego) trwała od połowy października do połowy maja – równe 7 miesięcy. Wyszliśmy z tego nieco poobijani, ale na szczęście cali i zdrowi.
Można byłoby przypuszczać, iż w czasie pandemii szkoła stała pusta, cicha, jakby trwająca w wielomiesięcznym letargu. Nic bardziej mylnego. Jeżeli ktokolwiek z tutaj siedzących osób miał okazję zajrzeć na drugie piętro przekonał się, że był to bardzo pracowity okres. I właściwie dziękowałam poniekąd za to, że realizowaliśmy nauczanie zdalne, gdyż wszystkie nasze pomieszczenia szkolne były „wypchane” po brzegi sprzętem, który przysyłano nam do szkoły z projektów unijnych, w jakich bierzemy udział za sprawą działań podejmowanych przez władze Starostwa Powiatowego we Włocławku. Dokładnie z trzech: „ Podniesienie poziomu kształcenia zawodowego w Powiecie Włocławskim”, „ Szkoła ćwiczeń”, „ Aktywna tablica”.
W ramach realizacji zadań projektowych otrzymaliśmy 2 nowe pracownie językowe z oprogramowaniem , 30 komputerów stacjonarnych z oprogramowaniem, nowe laboratorium biologiczno-chemiczno-fizyczne wraz z wyposażeniem, wyposażenie pracowni matematycznej, 6 tablic i monitorów interaktywnych, drukarkę 3D, urządzenia wielofunkcyjne, sprzęt biurowy i BHP.
Ze środków budżetowych szkoły zakupiliśmy sprzęt nagłośnieniowy i radiowęzeł szkolny. Prace instalacyjne wraz z dostosowaniem klasopracowni do nowego wyposażenia trwały nieprzerwanie do kwietnia br. więc w maju słuchacze i uczniowie mogli wrócić do nauki stacjonarnej w zmodernizowanych i nowoczesnych salach.
Pamiętajmy jednak, że to nie nowe sale czy nowy sprzęt lecz ludzie stanowią serce tej szkoły. I tego podczas pandemii najbardziej nam nauczycielom brakowało. Bezpośredniego kontaktu z Państwem. Brakowało spotkań, rozmów, imprez kulturalnych, wspólnej wigilii, spotkania wielkanocnego, kampanii społecznych, wolontariatu czy akcji charytatywnych, . Niektórzy z Państwa kończących dzisiaj Szkołę Policealną, którzy mieli przyjemność uczyć się w naszej szkole już kilka lat, z pewnością pamiętają atmosferę panującą na wielu szkolnych spotkaniach i tych klasowych i tych ogólnoszkolnych. Szkoda, że niektórzy z Państwa poznali szkołę tylko online, poprzez aplikację TEAMS czy pocztę elektroniczną.
Niemniej jednak udało się i Państwu i nam! Jesteśmy już po egzaminach zawodowych i z tego co wiem w przeważającej większości zdanych przez Państwa pomyślnie. I to jest najważniejsze, bo to przecież stanowiło główny powód zapisania się na wybrany kierunek do naszej szkoły.
Dziękuję wszystkim za ten rok. Dziękuję nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi, a przede wszystkim słuchaczom za współpracę ze szkołą. Gratuluję wszystkim Państwu ukończenia w dniu dzisiejszym Szkoły Policealnej. Uważam, że Państwa decyzja o dalszym kształceniu podjęta dwa lata bądź rok temu była bardzo słuszna z wielu powodów: uzyskują Państwo tytuł technika w wybranym zawodzie, podejmują wyzwanie zdobywania kolejnych kwalifikacji, stają się bardziej atrakcyjni na rynku pracy (pracodawcy cenią bardziej osoby wykazujące chęci dalszego kształcenia), poznają Państwo nowych ludzi, działają na rzecz innych poprzez uczestniczenie w życiu szkoły. Jednym słowem - same plusy.
I oby na tym Państwo nie poprzestali. Współczesny świat niesie za sobą nieznane nam do tej pory wyzwania. Powstają zawody, które nie są zdefiniowane i kształcone w szkołach. Kto wie do czego przydadzą się Państwu szkolenia, kursy czy inne formy kształcenia, które Państwo podejmują bądź podejmą w przyszłości.
Proszę pamiętać jedno: im dłużej Państwo się kształcą tym dłużej zachowują młodość i bystrość umysłu, bo pielęgnować umysł można najlepiej ucząc się przez całe życie. Zachęcam Państwa do podjęcia kształcenia na kolejnym kierunku w naszej szkole. Byłoby nam miło widzieć tu Państwa znów od września i mieć tę przyjemność współpracy i organizacji życia szkolnego przy Waszym współudziale.
Mam nadzieję, że kolejna fala pandemii, o której czasami słyszymy z mediów, jednak do nas nie dotrze i w spokoju będziemy mogli spotykać się stacjonarnie co drugi tydzień w szkole, czego Państwu, nauczycielom, pracownikom i sobie życzę.
Gratuluję jeszcze raz i dziękuję, że byli Państwo z nami.
Sylwia Jasińska
Dyrektor Zespołu Szkół w Kowalu

DSC 0951

 

/home/zskowal/public_html/archiwum-do-2021